Osoba znów.

angel813_osoba

Kiedyś tu pokazałem zdjęcie Osoby. Zrobione jednej z modelek, które lubię, ale nie jako modelce, piękności, tylko jako człowiekowi, który jest jaki jest, który nie żąda upiększania. Lubię takie zdjęcia. Ale są to zdjęcia tak naprawdę trudne dla fotografowanych osób, bo mogą je narazić na jakieś niewybredne komentarze frustratów. Jak uda mi się takie zrobić to zawsze traktuję to jako wyraz zaufania z ich strony.
Oto zatem Panna P. Osoba, człowiek, a nie jedynie fotograficzne mięsko.

A tak zupełnie na marginesie, to w dzisiejszych czasach ludzie utożsamiają upiększanie ludzi na zdjęciach z obróbką komputerową obrazu, tak, jakby bez komputera nie dało się nic zrobić. I vice versa, przedstawienie osoby w sposób turpistyczny utożsamiają z BRAKIEM obróbki. Zwracam uwagę, że jedno i drugie jest absolutną bzdurą. Fotografowie potrafili kantować w dziedzinie urody od zawsze, a pojawiające się często projekty artystyczne pokazujące kobiety w sposób ,,bez upiększeń” są NAJCZĘŚCIEJ bardzo mocno obrabiane komputerowo tak, aby wszelkie wady urody podkreślić. Fotografy łżą! 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.